<style type="text/css"> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style>
НҮҮР СПОРТ Анхны Дэлхийн аваргын нэрэмжит “Хангарьдын цом”-ын эзэд тодорлоо
featured

Анхны Дэлхийн аваргын нэрэмжит “Хангарьдын цом”-ын эзэд тодорлоо

Монгол Улсын анхны Дэлхийн аварга Д.Дэмбэрэл агсны нэрэмжит “Хангарьдын цом” байт харвааны нээлттэй тэмцээн Эрдэнэт хотноо хоёр өдөр болж, өчигдөр амжилттай өндөрлөлөө.

Энэхүү тэмцээнийг дөрөв дэх удаагаа зохион байгуулж байгаа юм. Тэмцээн рекурв болон кампоундын төрлөөр насанд хүрэгчид, өсвөр үе гэсэн насны заагаар хувь буюу ганцаарчилсан, холимог баг, багийн төрлөөр явагдлаа. Энэ тэмцээнд зургаан байгууллагын 80 гаруй тамирчин оролцож, цэц  мэргэнээ сорьсон байна.

Тэмцээнийг Эрдэнэт үйлдвэр ХХК, “Хангарьд” спорт ордон хамтран ивээн тэтгэж, зохион байгуулан явуулсан юм. Арванхоёрдугаар сарын 2-ны өдөр аваргууд тодорлоо.

“Хангарьдын Цом”– 2018 байт харвааны тэмцээний дүнг толилууья.

  1. Рекурв: Холимог баг /эрэгтэй, эмэгтэй/

1-р байр Добу мэргэн клуб /Э.Нармандах, Б.Урантунгалаг/

2-р байр Хангарьд клуб нэгдүгээр баг /Д.Дашнамжил, А.Энхтуяа/

3-р байр Хангарьд клуб хоёрдугаар баг /Б.Пүрэвсүрэн, Г.Уянга/

3-р байр Алдар клуб /Ө.Нэхийт, Н.Ариунбилэг/

 

  1. Кампоунд: Холимог баг

1-р байр Хангарьд клуб /Н.Өлзийхутаг/

2-р байр Зэвтхасар клуб /П.Жамьянгомбо, Ч.Амарбат/

3-р байр Алдар клуб /Г.Ганзориг, Л.Алдар/

3-р байр Зэвтхасар клуб /Л.Отгонбаяр, Д.Энхтөр/

 

  1. Рекурв: Эмэгтэй баг /гурван гишүүнтэй/

1-р байр Хангарьд клуб

2-р байр Алдар клуб

3-р байр Зэвтхасар клуб

3-р байр Нийслэл Өргөө клуб

 

  1. Рекурв: Эрэгтэй баг /гурван гишүүнтэй/

1-р байр Хангарьд клуб

2-р байр Алдар клуб

3-р байр Добу мэргэн клуб

3-р байр Ирээдүйн Одод клуб

 

  1. Эмэгтэй - Хувийн харваа /ганцаарчилсанӨсвөр үе

1-р байр М.Гэгээн Хангарьд клуб

2-р байр Э.Солонго Хангарьд клуб

3-р байр М.Золзаяа Нийслэл өргөө клуб

3-р байр Г.Оюунгэрэл Хангарьд клуб

 

  1. Эрэгтэй - Хувийн харваа /ганцаарчилсанӨсвөр үе

1-р байр Ц.Цэнгүүн Хангарьд клуб

2-р байр Т.Аблай Ирээдүйн Одод клуб

3-р байр Д.Өсөхбаяр Ирээдүйн Одод клуб

3-р байр Э.Батбилэг Алдар клуб

 

  1. Эмэгтэй - Хувийн харваа /ганцаарчилсанНасанд хүрэгчид

1-р байр А.Энхтуяа Хангарьд клуб

2-р байр Б.Урантунгалаг Добу мэргэн клуб

3-р байр М.Жайна Хангарьд клуб

3-р байр Г.Уянга Хангарьд клуб

  1. Эрэгтэй - Хувийн харваа /ганцаарчилсанНасанд хүрэгчид

1-р байр Т.Аблай Ирээдүйн Одод клуб

2-р байр Д.Дашнамжил Хангарьд клуб

3-р байр Б.Пүрэвсүрэн Хангарьд клуб

3-р байр Ө.Нэхийт Алдар клуб

 

  1. Кампоунд: Хувийн харваа /ганцаарчилсан/

1-р байр Л.Алдар Алдар клуб

2-р байр Н.Өлзийхутаг Хангарьд клуб

3-р байр П.Жамьянгомбо Зэвт хасар клуб

3-р байр Г.Шандан Алдар клуб

 

728×90